دوره کوچینگ ذهن (Mind coach)

120 دقیقه
همه مراحل
0 درس
امتحان 0
0 دانش آموز

پیش نیاز دوره: دوره کوچینگ شغلی

توضیحات دوره کوچینگ ذهن

برای بهبود عملکرد و توسعه حرفه‌ای شغل خود، بهتر است از کوچینگ ذهن به عنوان یک مشاور و راهنما، با استفاده از تکنیک‌های مختلفی که برای بهبود مهارت های شغلی معرفی شده است استفده کنید. هدف کوچینگ ذهنی، افزایش رضایت شغلی، بهبود عملکرد و افزایش موفقیت حرفه‌ای فرد است.

وبینار کوچینگ ذهنی، یک جلسه آموزشی آنلاین است که به صورت تعاملی و با حضور سرکار خانم فرزانه پورشعبان و شرکت کنندگان برگزار می‌شود. در این وبینار، مفاهیم کوچینگ ذهنی، روش‌ها و تکنیک‌های آن شرح داده می‌شود و با استفاده از مطالب آموزشی و تمرینات عملی، شرکت کنندگان با مهارت‌های خود در شغل خود آشنا می‌شوند و میتوانند آنها را بهبود ببخشند. همچنین، در این وبینار، به بررسی مسائل و چالش‌های ذهنی شرکت کنندگان پرداخته می‌شود و راهکارهای مناسب برای حل این مسائل ارائه می‌شود. به این ترتیب، شرکت کنندگان بهبود عملکرد خود را در شغل خود تجربه می‌کنند و با افزایش مهارت‌های خود، برای دستیابی به اهداف حرفه‌ای خود نزدیک‌تر می‌شوند.

سرفصل‌های دوره کوچینگ ذهن

 • مفاهیم کوچینگ ذهنی
 • روش‌ها و تکنیک‌های کوچ ذهنی
 • تمرینات عملی
 • بهبود مهارت های ذهنی

وظیفه مربی ذهن در دوره کوچینگ ذهن

یک مربی ذهنی به مشتریان کمک می کند تا راه های جدیدی را کشف، تمرین و تسلط پیدا کنند تا در شکل دادن به ذهنیت و تمرکز خود بیشتر هدفمند باشند. در کوچینگ ذهنیت، مشتریان باورها، رفتارها و الگوهای فکری خود را بررسی می‌کنند تا تشخیص دهند چه چیزی کمک می‌کند و چه چیزی آسیب می‌زند.

چرا باید دوره کوچینگ ذهن سپری کنیم؟

کوچینگ ذهن راهی قدرتمند برای کمک به افراد و احساس رضایت در کارتان است. و کوچینگ به عنوان یک مدل کسب و کار راهی عالی برای ایجاد آزادی و انعطاف بیشتر در زندگی شماست. با توجه به خدمات شخصی و متناسبی که ارائه می دهید، می توانید خدمات خود را با نرخ های بالاتر بفروشید. و همه اینها می تواند به صورت آنلاین انجام شود تا برنامه شما انعطاف پذیر بماند.

شما تنها نیستید که می خواهید یک کسب و کار راه اندازی کنید. طبق داده های Intuit، تقریبا نیمی از نیروی کار در چند سال آینده به صورت خوداشتغالی خواهند بود. و کوچینگ ذهن یک اتفاق عالی است. IBISWorld گزارش می دهد که صنعت کوچینگ زندگی یک صنعت 1 میلیارد دلاری است.

چه کسی می تواند مربی ذهن شود؟

هر کسی می تواند یک مربی ذهنیت شود، به شرطی که نتایجی داشته باشید که نشان دهد می توانید به مشتریان خود کمک کنید. منظور چیست؟ اگر به شخصی یا خودتان کمک کرده اید تا ذهنیتش را تغییر دهد و به این ترتیب به اهدافش دست یابد، واجد شرایط مربیگری ذهن هستید. اما شما باید مهارت های مربیگری خود را بهبود بخشید و در این حین، خودتان مربی برجسته ای داشته باشید.

در دوره کوچینگ ذهن خواهید آموخت چگونه و چرا:

 • سر و صدای ذهنی آگاهانه و تفکر بیش از حد را کنار بگذارید. (زنجیره ای از افکار تکراری، بی وقفه، غالب)
 • از شر باورهای مخرب ناخودآگاه که باعث احساس موارد فوق می شود خلاص شوید. (بعضی از آنها حتی از آنها آگاه نخواهید شد.)
 • ترس ها و افکار محدود کننده را رها کنید تا بتوانید اقدام عمدی را شروع کنید. (که شما را از آن چیزی که می خواهید باشید باز می دارد.)
 • برای ایجاد تغییر در عادات، ذهن خودآگاه خود را دوباره سیم کشی کنید. (که ذهن شما در حال حاضر به شما اجازه نمی دهد.)
 • هنر طراحی ضد نیت و ضد پیشنهادات خودکار را بیاموزید. (که ذهن شما به باوری تبدیل می شود که می خواهید ایجاد کنید.)
 • خودآگاهی خود را در آینده بالا ببرید. (شما به شدت مراقب افکار و انرژی بیداری خود خواهید بود.)
 • تسلیم هدایت نهایی ناخودآگاه خود شوید. (وقتی پارادایم ذهنی شرطی و بلوک های ذهنی خود را در هم می شکند.)
 • سفر را برای جستجوی هدف خود در زندگی آغاز کنید. (این پایان بازی شماست.)

سوالات متداول درباره کوچینگ ذهن

 1. کوچینگ ذهن چه کار میکند؟
  کوچینگ ذهن می‌تواند به شما کمک کند تا با ارتقای اعتماد به نفس، تصمیم‌گیری‌های بهتری بگیرید و راه‌های جدید برای ثروت آفرینی پیدا کنید.
 2. کوچینگ ذهن شامل چه مهارت هایی است؟
  مهارت‌هایی مانند مدیریت زمان، تفکر خلاق، توانایی ارتباط با دیگران، تصمیم‌گیری بهینه و مهارت‌های فنی مرتبط با کسب و کار از جمله مهارت‌های لازم برای ثروت آفرینی هستند.
 3. کوچینگ ذهن چه کمکی به شما میکند؟
  کوچینگ ذهن می‌تواند به شما کمک کند تا ایده‌های خود را به یک کسب و کار موفق تبدیل کنید، با ارائه راهکارهای مناسب برای توسعه ایده‌های شما و ارتقای مهارت‌های لازم.

جمع بندی

با استفاده از کوچینگ ذهن، می‌توانید ریسک‌پذیری خود را افزایش داده و با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از راهکارهای مناسب، موفقیت خود را در کسب و کار بهبود بخشید. همچنین فرصت‌های موجود در بازار را شناسایی کرده و با استفاده از راهکارهای مناسب، بهره‌برداری از آن‌ها را به حداکثر برسانید. کوچینگ ذهن می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین راهکارهای جذب سرمایه‌گذاران را پیدا کنید و با استفاده از آن‌ها، سرمایه‌گذاران را جذب کرده و کسب و کار خود را بهبود بخشید.

با استفاده از تکنولوژی و کوچینگ ذهن، می‌توانید به کسب و کار خود دسترسی به بازار جهانی داشته باشید و با استفاده از راهکارهای مناسب، موفقیت خود را در بازار جهانی بهبود بخشید. با استفاده از کوچینگ ذهن، می‌توانید بهترین استراتژی‌ها را برای مدیریت مالی کسب و کار خود پیدا کنید و با استفاده از آن‌ها، موفقیت خود را در کسب و کار بهبود بخشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *