دوره کوچینگ شغلی (Career coaching)

16 ساعت
همه مراحل
0 درس
امتحان 0
0 دانش آموز

توضیحات دوره کوچینگ شغلی

برای بهبود عملکرد و توسعه حرفه‌ای شغل خود، بهتر است از کوچینگ شغلی به عنوان یک مشاور و راهنما، با استفاده از تکنیک‌های مختلفی که برای بهبود مهارت های شغلی معرفی شده است استفده کنید. هدف کوچینگ شغلی، افزایش رضایت شغلی، بهبود عملکرد و افزایش موفقیت حرفه‌ای فرد است.

دوره کوچینگ شغلی، یک جلسه آموزشی آنلاین است که به صورت تعاملی و با حضور سرکار خانم فرزانه پورشعبان و شرکت کنندگان برگزار می‌شود. در این وبینار، مفاهیم کوچینگ شغلی، روش‌ها و تکنیک‌های آن شرح داده می‌شود و با استفاده از مطالب آموزشی و تمرینات عملی، شرکت کنندگان با مهارت‌های خود در شغل خود آشنا می‌شوند و میتوانند آنها را بهبود ببخشند.

همچنین، در این دوره، به بررسی مسائل و چالش‌های شغلی شرکت کنندگان پرداخته می‌شود و راهکارهای مناسب برای حل این مسائل ارائه می‌شود. به این ترتیب، شرکت کنندگان بهبود عملکرد خود را در شغل خود تجربه می‌کنند و با افزایش مهارت‌های خود، برای دستیابی به اهداف حرفه‌ای خود نزدیک‌تر می‌شوند.

سرفصل‌های دوره کوچینگ شغلی

 • مفاهیم کوچینگ شغلی
 • روش‌ها و تکنیک‌های کوچ شغلی
 • تمرینات عملی
 • بهبود مهارت های شغلی

کوچینگ شغلی برای چه کسانی مناسب است؟

همه می توانند از کوچینگ شغلی بهره مند شوند، در واقع نوعی سرمایه گذاری برای افرادی است که به دنبال ایجاد نوعی تغییر در مسیر شغلی فعلی خود هستند. از جمله افرادی که به دنبال رقابت برای ترفیع، تغییر شغل، تغییر صنعت، در حال حرکت در فرآیند درخواست و تلاش برای شناسایی مراحل بعدی زندگی خود هستند.

قبلا بیشتر رایج بود که افراد در مراحل بعدی شغلی خود با مربیان شغلی مانند مربیان در سطوح ارشد یا اجرایی کار کنند، اما اکنون افراد در هر مرحله شغلی به دنبال کوچینگ شغلی هستند.

نمای کلی دوره کوچینگ شغلی

دوره کوچینگ شغلی، ترکیبی منحصر به فرد از مطالعه عمیق مدیریت شغلی، مشاوره و مربیگری با آموزش عملی در مهارت های مربیگری شغلی را ارائه می دهد. این شامل توسعه مهارت های تحقیق و مطالعه آکادمیک رفتار در محل کار است.

هدف دوره کوچینگ شغلی چیست؟

این دوره با هدف تجهیز مربیان، مشاوران، متخصصان منابع انسانی و کسانی که مایل به کار در این زمینه هستند به مهارت های مورد نیاز برای نقش مربی شغلی، مربی یا مشاور می باشد. اگر در کسب جایگاه موفق باشید، این شانس را خواهید داشت که آموخته های خود را در زمینه زندگی واقعی به کار ببرید و از حمایت منظم گروهی در توسعه تمرین خود بهره مند شوید.

در دوره کوچینگ شغلی چه چیزی مورد بررسی قرار می گیرد؟

انتخاب های مرتبط با شغل مشتریان، چه برای مشاغل سطح اول یا تغییر شغلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.  به اهداف حرفه ای خود نزدیک خواهید شد به گونه ای که رضایت شغلی را بهینه کند. ارزیابی سوابق تحصیلی و حرفه ای مشتریان، آزمون‌های استعداد برای درک بهتر شخصیت، پیدا کردن علایق و نقاط قوت و مشخص کردن برنامه ای حرفه ای.

مراحل دوره کوچینگ شغلی‎

در دوره کوچینگ شغلی، مراحل توسعه شغلی، اصول برنامه ریزی و نحوه کار با مخاطبان مختلف را خواهید آموخت. این دوره همچنین کد اخلاقی انجمن بین‌المللی مربیان بازیابی حرفه‌ای را برای بهبود زندگی افراد تحت تأثیر اعتیاد گنجانده است. به عنوان یک مشاوره شغلی و مربی زندگی، می توانید با اهداف هوشمندانه و مسیرهای روشن به دیگران کمک کنید تا زندگی و حرفه خود را بهبود بخشند.

با طرز فکر درست خود را نشان دهید. در اینجا شش مرحله وجود دارد که به شما کمک می کند تا در جلسه مربیگری خود احساس آمادگی و اعتماد به نفس داشته باشید.

 1. مکث و تأمل کنید.
 2. ارزیابی شغلی را در نظر بگیرید.
 3. طرز فکر رشد را در پیش بگیرید.
 4. در مورد آنچه می خواهید از تجربه مربیگری به دست آورید فکر کنید.
 5. در مورد شغل فعلی خود چه چیزی را دوست دارید (و چه چیزی را دوست ندارید) مشخص کنید.
 6. ریشه در هدف خود داشته باشید.

هدف از دوره کوچینگ شغلی چیست؟

سرمایه گذاری در توسعه شغلی می تواند به افزایش حفظ، بهره وری و مشارکت کارکنان کمک کند. اهداف شغلی یا مسیر شغلی شما، می توانند از دوره کوچینگ شغلی بهره مند شوند.

 • توصیه های شغلی در مورد اینکه چگونه می توان به بهترین شکل از چالش های خاص عبور کرد
 • راهنمایی در مورد چگونگی ایجاد تغییر شغلی
 • راه هایی برای رسمی کردن برخی از اهداف برنامه ریزی شغلی
 • شناسایی اهداف شغلی
 • ایجاد یک برنامه برای کمک به یافتن شغل رویایی شما
 • مصاحبه و استراتژی های کاریابی
 • چگونه مهارت های مصاحبه را توسعه دهیم (و راه های تیزتر آماده سازی مصاحبه)
 • ارزیابی شغلی (یا ارزیابی کل افراد)

سبک و سیستم ارتباطی خود را توسعه دهید

تمرین‌های خودآگاهی و خودیابی مهارت‌های اساسی برای حرفه مربیگری زندگی شما هستند. برای ایجاد اعتبار، دوره کوچینگ شغلی را بهتر است طی کنید. استراتژی های کسب و کار را از مربیان موفق زندگی بیاموزید تا پایگاه مشتریان خود را توسعه دهید. با کمک به دیگران در حرفه خود، شغل خود را ارتقا دهید.

چه زمانی به دوره کوچینگ شغلی نیاز داریم؟

وقتی کارمندان نمی دانند کجا می خواهند بروند یا راه های زیادی برای رسیدن به آرزوهاشان ندارند، بدان معناست که اکنون، بیش از هر زمان دیگری، دوره کوچینگ شغلی برای همسو نگه داشتن نیروی کار شما با هدف حیاتی است.

مزایای کوچینگ شغلی

ثابت شده است که کوچینگ شغلی حرفه ای تا 38 درصد از عوارض بی حالی می کاهد. همچنین ثابت شده است که کوچینگ فرسودگی شغلی را تا 52 درصد کاهش می‌دهد، انعطاف‌پذیری ایجاد می‌کند و عملکرد سازمانی را بهبود می‌بخشد. در میان تغییرات سریع و عدم قطعیت، شرکت‌ها تشخیص می‌دهند که کوچینگ شغلی پیشنهاد نمی دهند بلکه این یک امر ضروری می دانند.

جمع بندی

هر سازمانی که به دنبال بهینه سازی پتانسیل نیروی کار خود است، می تواند از طریق دوره کوچینگ شغلی روی افراد خود سرمایه گذاری کنید. با دسترسی به راهنمایی شخصی، نیروی کار شما برای حرکت در آب های پیش رو مجهزتر می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *