شاید برای شما جالب باشه که بدونید بهترین رهبران تجارت و بزرگترین و معروف ترین کارآفرینان جهان چه ویژگیهای مشترکی داشتند که باعث موفقیت و پیشرفتشون شده و در صدد الگو برداری از رازهای پنهان اونها باشد. من فرزانه پورشعبان مشاور و مدرس در حوزه کسب و کار در این مقاله به شما در مورد این رازها خواهم گفت.

با من همراه باش…

بهترین رهبران تجارت و کارآفرینان این استعداد بالقوه را دارند که جهان را در جبهه های مختلف به طور بنیادی بهبود بخشند.
نه تنها میتوانند باعث بهبود نیازهای اقتصادی شوند و مشتریان را راضی کنند، بلکه میتوانند به کارمندان خود کمک کرده تا استعداد بالقوه خود را شکوفا کنند.
اگر میل دارید از این طریق تغییری ایجاد کنید، ممکن است یک کارآفرین عالی شوید.
برای دانستن اینکه کارآفرینی مناسب شماست و آیا شما خصوصیات رهبران تجارت را دارید باید به نکات زیر توجه داشته باشید ؟

1- برای موقعیت و جایگاهتان اشتیاق داشته باشید

 

یکی از مهمترین عنصرهای موفقیت در کارآفرینی ، علاقه به کارتان است. این تنها به معنی دوست داشتن تجارت نیست، بلکه باید به رشته تخصصی خود نیز اشتیاق نشان دهید.
نه تنها دوست داشتن کارتان باعث میشود به وظایف روزانه تان بهتر عمل کنید، بلکه باعث میشود ، کارتان را اصلا شبیه به یک وظیفه ندانید.
در چنین حالتی اوقات فراغت خود را صرف تجدید مهارت هایتان و فکر کردن به راه های جذب مشتری های بیشتر خواهید کرد.
کسانی که کارشان را دوست دارند به احتمال زیاد هنگام رویارویی با شکست، با سازش رفتار می کنند و می آموزند به جای اینکه دلسرد شوند، چگونه بهتر عمل کنند.

2- هوشیار و فعال باشید

 

کارآفرینان موثر هر لحظه از زمانشان ،را صرف انجام دادن اقدامات تولیدی میکنند.
آنها دائماً به دنبال فرصت هایی برای پیشرفت کسب و کارشان هستند و وقتی فرصتی پیدا کنند با قاطعیت وارد عمل می‌شوند.
تفکر دقیق، اقدامی ضروری در تجارت است و اقدام مداوم به معنی تصمیم گیری دقیق است؛ به این معناست که در همه حال کارآمد بمانید، تا هر قدمی که برمیدارید شما را به سمت اهدافتان هدایت کند.

3- برنامه ریزی برای کمال

 

کارآفرینان موفق و بهترین رهبران تجارت به طور مرتب اهداف کاری شان را تعریف میکنند و برنامه های دقیقی برای دستیابی به آنها می‌چینند؛این کار به آنها اجازه میدهد تا برنامه اهداف شرکت خود را روی نتیجه ای استوار و مثبت طرح ریزی کنند.
میل شدید به برنامه ریزی، یعنی شما همیشه درک روشنی از آنچه باید در آینده انجام دهید، خواهید داشت و می توانید تصمیمات فردی و روش گسترده تری را بر اساس اینکه چگونه در راه اهدافتان قدم بردارید ، ارزیابی کنید.

4- تمرکز روی انعطاف پذیری

 

با اینکه برنامه ریزی مهم است ولی تعهد به یک میل یا راه و روش بلند مدت ،نباید به قیمت انعطاف پذیری باشد.
دیر یا زود، چیزی که انتظارش را نداشتید اتفاق خواهد افتاد و مجبور خواهید بود بدون درنگ به آن واکنش نشان دهید.
یک کارآفرین موفق کسی است که وقتی شرایط برای تنظیم برنامه های خود را غیر عملی می بیند ؛ باز هم بتواند نسبت به آن تغییرات انعطاف پذیر بوده و برنامه های لازم را برای جلوگیری از هر چه که مانع پیشرفت میشود، طرح ریزی کند.

5- حقیقت را بگویید

 

صداقت فقط یک فضیلت اخلاقی نیست؛ یک ضرورت عملی در دنیای تجارت هم است.
شما باید اعتماد کارمندان، فروشنده ها، مشتریان و تنظیم کننده ها را به خود جلب کنید ؛ اگر شما وجهه خود را بد جلوه داده اید، از همکاری با شما امتناع می ورزند و مانع کسب و کارتان می شوند.
بنابراین شما باید به صداقت و درستی شهرت داشته باشید که لازمه  حفظ آن صادق بودن است.

6- با احساسات خود درگیر شوید

 

هوش هیجانی در دنیای تجارت ضروری است.
احساسات شخصی شما به راحتی می تواند در تصمیم گیری های شما موثر باشد و باعث شود شما یک انتخاب نادرست بکنید یا از یک انتخاب درست غافل شوید.
همچنین مهم است که نسبت به احساسات کارکنان خود بی تفاوت نباشید، درک کنید که تصمیمات شما چگونه بر آنها تاثیر میگذارد و باعث شادی و نشاط آنها می شوید.

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *